…sesji

Czyli od A do Z sesji :)

Obejrzeliście już moje zdjęcia, może swój udział miała poczta pantoflowa, przekonała Was jakość zdjęć, mój styl, cokolwiek ;)

W każdym razie zdecydowaliście się mnie wybrać do uwiecznienia ważnego etapu w Waszym rodzinnym życiu :)

Po umówieniu się telefonicznie na konkretny termin, proszę Was o wpłacenie zaliczki.

Nie dużej kwoty, która jest odjęta od końcowej ceny.

Dlaczego?

Są osoby, które “odwołują” sesję, bez powiadomienia mnie o tym.

Ja do każdej sesji staram się przygotować- studio, stylizacje,  rekwizyty, pomysły do Waszej sesji, muszę zapewnić opiekę dla mojej córeczki.

Kiedy wszystko jest gotowe- czekam na klienta.

Jest już godzina przez nas wyznaczona.

Coś robię, coś poprawię, czekam.

Jest już godzina spóźnienia…

Okazuje się, że ktoś postanowił na sesji się nie pojawić nie mówiąc mi nic o tym.

“Klient” nie stracił nic poza moim zaufaniem, ja straciłam czas- który mogłabym przeznaczyć dla innego klienta lub dla swojej rodziny.

Wiem, że z dziećmi jest różnie, potrafią szybko się rozchorować, coś może wypaść- jeśli mnie poinformujecie przed sesją- wtedy ja zaplanuję sobie coś innego, nie będę musiała odsyłać córeczki i czekać na Was :)

Wszystko się może zdarzyć i ja to rozumiem- sama jestem mamą, oczekuję tylko tego, że mnie o swojej nieobecności poinformujecie i na spokojnie umówimy się na inny termin.

Jest jedna “zasada”- jeśli rezerwowaliście termin na jakiś weekend – liczcie się z tym, że weekendy są waszą ulubioną porą na zdjęcia, trwa krótko bo tylko 2 dni ;)

Przez co dużo weekendów jest zajętych, więc następna sesja może mieć odległy termin lub jakiś dzień na tygodniu (od poniedziałku do piątku).

Jak wspominałam- na sesję staram się odpowiednio przygotować.

Po wejściu do studia i rozgoszczeniu się przystępujemy do zdjęć.

Dzięki przygotowanym stylizacjom sesja jest sprawniejsza- nie musicie dodatkowo czekać aż rozłożę kolejne tło czy zmienię scenerię.

Staram się zawsze wykonać zdjęcie z rodzicami, myślę, że takich zazwyczaj mamy za mało i warto na takiej sesji zrobić choć jedno ;)

Na spotkaniu pobieram również całą opłatę za sesję, za ewentualne dokupione dodatki
(fotoalbum, dodatkowe ujęcia, obraz na płótnie) rozliczamy się przy odbiorze zdjęć

Po mile spędzonym czasie i zakończeniu sesji ja dokonuję selekcji- usuwam zdjęcia które są nie ostre lub zbyt poruszone (maluchy bywają czasami  bardzo szybkie :p )
a pozostałe wysyłam przez specjalną stronę zalamo.com do Was.

Na podanego mi wcześniej maila dostaniecie login i hasło do serwisu, gdzie po zalogowaniu widzicie zdjęcia z sesji – nieobrobione!

Spośród wszystkich zdjęć wybieracie ujęcia które Wam się najbardziej podobają. Jest możliwość dokupienia dodatkowych zdjęć jak również odbitek w większych formatach czy fotoksiążki.

Potem przez zalamo.com dostaję zdjęcia które wybraliście- poddaję je dokładnej i starannej obróbce, następnie zamawiam wybrane przez Was produkty- odbitki, albumy itp w specjalnym laboratorium dla fotografów dzięki czemu mam pewność że produkty są wysokiej jakości oraz odwzorują prawidłowe kolory.

Będąc na sesji możecie poprosić mnie o pokazanie odbitek wykonanych w różnych miejscach- będziecie mogli sami porównać jakość i kolory ;)

Po otrzymaniu produktów staram się je ładnie zapakować :)

Umawiam się z Wami na odbiór materiałów.

Jeśli jesteście zadowoleni z sesji będzie mi miło jeśli napiszecie opinie o mnie ;)

Kilka pytań i odpowiedzi

Wybraliśmy pakiet Standard- co dostaniemy?

Otrzymacie 10 wybranych przez Was ujęć poddanych starannej i profesjonalnej obróbce w dwóch formach na płycie oraz odbitki 15x23cm. Na płycie będą dwa foldery – jeden folder zawiera zdjęcia do wysyłania mailem lub publikowania na portalach społecznościowych- są one odpowiednio przygotowane- mają mniejszy rozmiar do swobodnego przesyłania, ale bez utraty jakości oraz zawierają moje logo. Drugi folder zawiera pełnowymiarowe zdjęcia- zazwyczaj są to duże pliki nie nadające się do wysyłania, przeznaczone do własnych wydruków- jednak nie odpowiadam za jakość zdjęć wywołanych w innych miejscach. Zdjęcia można wywołać w rożnych punktach czy też sklepach,  lecz one często zmieniają jakość i kolory zdjęć, widywałam bardzo “zepsute” odbitki których jakość była baaardzo słaba- jak zdjęcia zrobione starym telefonem :)

Czy dostaniemy wszystkie zdjęcia z sesji?

Niestety nie. zdjęcia takie nie mają żadnych wartości artystycznych, są to pliki specjalne do których oglądania jest potrzebny odpowiedni program. Miałam też nie przyjemności z tego powodu- ktoś komuś pokazał nie obrobione zdjęcie, nie wyjaśnił, że jest to zdjęcie bez obróbki przez co ktoś nadszarpnął moją reputację. Po sesji trzymają Was emocje- bo na każdym zdjęciu jest Wasz maluch, ale z czasem będziecie oglądać i pokazywać tylko te obrobione zdjęcia, dlatego przekazuję Wam tylko ujęcia poddane obróbce.

Możemy dokupić dodatkowe odbitki/produkty dla rodziny?

Oczywiście ;) Z pewnością nie jedna babcia czy chrzestna chciałaby mieć zdjęcia Waszych maluszków :)

Mogę kupić sesję dla siostry/przyjaciółki/znajomej w prezencie?

Uważam, że nie można dostać lepszego prezentu ;) Zdarza się, że koleżanki, przyjaciółki “składają” się na taki prezent, po opłaceniu sesji otrzymujecie ręcznie robione zaproszenie na sesje, które możecie podarować. Jedna z mam która dostała taki prezent w dniu odebrania materiałów powiedziała tak ” Pieniądze pewnie by się już na coś rozeszły, a zdjęcia zostaną na całe życie, wspaniała pamiątka!” i zgadzam się z tym w 100% ;)

Jeśli macie jakieś pytania- nie bójcie się pytać, nie gryzę :P

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress